تبلیغات شما اینجا
بستن تبلیغات [X]
همه چيز در مود همسترها

همستر چيست؟

همستر(HAMSTER) حيواني كوچك و بسيار جذاب و زيبايي است موش همستر در رنگ هاي گوناگون ازجمله سفيد، طلائي، سياه، كرم است كه از خانواده جوندگان است همسترها همه چيزخوار(omnivorous) مي باشد.


همستر,قفس همستر,نگهداري همستر

موش همستر در رنگ هاي گوناگون مي باشد


همستر چيست؟

همستر(HAMSTER) حيواني كوچك و بسيار جذاب و زيبايي است موش همستر در رنگ هاي گوناگون ازجمله سفيد، طلائي، سياه، كرم است كه از خانواده جوندگان است همسترها همه چيزخوار(omnivorous) مي باشد.


محل نگهداري همستر:

براي نگهداري از همستر از ظروف شيشه اي (شبيه به آكواريم) استفاده مي شود كه مي تواند درب آن نيز بسته شود. زير كف پاي همستر نرمه چوب نجاري ريخته مي شود. همسترها روز خواب هستند و از غروب شروع به بازيگوشي مي كنند.


در صورتي كه در قفس همستر يك عدد چرخ و فلك يا سطح شيبدار مخصوص و يا تونل مخصوص قرار گيرد بازي كردن همستر را مي توانيد بخوبي مشاهده نمائيد. همستر براحتي به شما عادت مي كند و از سر و كول شما بالا مي رود.


غذاي همسترها:

غذاي همستر,همستر,دست آموز كردن همستر

موش همستر حيوان صرفه‌جويي بوده و علاقه زيادي به پرخوري ندارد


احتياجات غذايي همسترها بسيار شبيه به رت است. همسترها در انتخاب غذا سخت‌گير نبوده و تقريبآ همه چيز خوارند. با اين حال همستر علاقه زيادي به تخم‌مرغ، برنج، گوشت و سيب‌زميني دارد. همستر حيوان صرفه‌جويي بوده و علاقه زيادي به پرخوري ندارد.

با وجود اين براي اينكه بتوانيد تا حدودي سلامت و نشاط موش همستر را تأمين كنيد بايد جيره مناسبي كه شامل پروتئين، كربوهيدرات، چربي، ويتامينها و مواد معدني ضروري باشد برايش مهيا كنيد.


دست آموز كردن همستر و لمس همستر:

محل نگهداري همستر,توليدمثل همستر,معايب نگهداري همستر

همستر ها به بازي كردن علاقه زيادي دارند


برقراري ارتباط لازمه نگهداري از هر حيواني است و بهترين زمان براي برقراري ارتباط هنگام غذا دادن به حيوان است (بهترين زمان براي غذا دادن به همستر صبح زود و يا هنگام غروب است). نخست يك تخمه به همستر بدهيد.


همسترها ابتدا خجالت مي كشد سپس آرام آرام شروع به شكستن مي كند. بعد از آن دست را به آرامي وارد آكواريوم كرده و پشت گردن همستر را لمس كنيد و بازي كنيد. پس از رضايت موش همستر را در دست بگيريد. اين كار را حداقل روزي 3 بار انجام دهيد زيرا همستر ها به بازي كردن علاقه زيادي دارند.

هيچگاه همستر را از بالا رها نكنيد زيرا دست و پايش به راحتي ميشكند. همچنين بيدار كردن همستر و ترساندن آن موجب ناراحتي او مي شود و اين امكان وجود دارد كه همستر دست شما را گاز بگيرد ولي گاز گرفتن معمولا بر اثر اضطراب و ترس او مي باشد.


چنانچه موش همستر را با آرامي و ملايمت همراه با مقداري باج دهي (مثلاٌ دادن مقداري غذاي مورد علاقه موقع در دست گرفتن) معمولا بر كمرويي و تمايل گزندگي آن غلبه مي كنيد. همچنين همستري كه بدليل محيط نامناسب زندگي و يا صداهاي اضافي تحت فشار قرار دارد اغلب اوقات آشفته بوده و تمايل به گاز گرفتن در او بيشتر است.


كار كردن بر روي حيوان براي اهلي و دست آموز كردن او را فقط در هنگامي كه حيوان از لانه خود بيرون مي آيد انجام دهيد. بيدار نمودن همستر مي تواند باعث عصبانيت و بدخلقي او گردد. همستر بخوبي با شما انيس مي شود. ابتدا به همستر اجازه دهيد به محيط جديد خو بگيرد.


زماني كه آرام به نظر رسيد شروع به گذراندن وقت خود در اطراف قفس همستر نمائيد و به آرامي با حيوان صحبت نمائيد تا به صداي شما عادت نمايد. هنگامي كه در حضور شما احساس راحتي نمود با دست خود شروع به دادن مقداري غذاي خوشمزه (مثل تخمه آفتابگردان- كشمش يا هر خشكبار ديگر) به همستر نمائيد. هنگامي كه همستر غذا را با خوشي از دست شما گرفت شما مي توانيد تلاش خود را براي گرفتن او شروع كنيد. اجازه دهيد كف دست شما راه برود.


زمان براي اين پيشرفت متغيير است و مخصوصا به سن حيوان بستگي دارد. همستر شما ممكن است براحتي بپذيرد كه شما او را در دست گيريد و يا ممكن است يك ماه يا بيشتر طول بكشد.


توليدمثل همستر:

بچه هاي همستر,بارداي همستر,توليد مثل همستر

بارداري همستر حدود 2 هفته طول ميكشد


جوندگان حيواناتي هستند كه توليدمثل راحتي دارند و مي توانند چند نوبت در سال توليدمثل كنند. همستر نيز از اين قاعده مستثنا نيست.


موش همستر در هر دوره بارداري كه حدودا ۲ هفته (۱۵تا ۱۶ روز) طول مي كشد بين ۵ تا ۱۸ بچه به دنيا مي آورد. نوزادان در ابتداي تولد تا چند روز توانايي بينايي و شنوايي ندارند و بدنشان بي مو است. به نوزادان تازه متولدشده همستر تا ۲ يا ۳ هفته دست نزنيد. بچه هاي همستر بايد تا يك ماه پيش مادرشان باشند اما پس از يك ماه مي توانند به طور مستقل زندگي كنند.ن : dina86
ت : جمعه 25 خرداد 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)